Psikolojik Destek nedir?

Çok yönlü psikolojik destek nedir?

Çok yönlü psikolojik destek, hayatınızın ve kaygılarınızın tümüne yönelik, kişiyi bir bütün olarak gören bir yaklaşımdır. 

Burada hedefimiz, hangi yaşta olursanız olun, duygusal, sosyal, iş, cinsellik, kişisel gelişim, yaratıcılık ve sağlıkla ilgili kişisel ya da başkalarıyla ilişkilerinizde yaşadığınız zorlukları ortadan kaldırmak, sizde bir farkındalık yaratarak sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştırmaktır. 
Ortaya koyduğunuz sorun ve ihtiyacınıza göre psikodinamik ve cognitive (bilişsel) teknikleri kullanarak sonuç odaklı veya derinlemesine terapi formatlarından hangisini kullanacağımıza birlikte karar veririz. 

Soruna çok farklı yönlerden yaklaşıp hayat kalitenizi yükseltmek, yaşadığınız bir krizi çözmek, iş hayatı veya ilişkilerinizde stresi ortadan kaldırıp hayatla daha kolay baş edebilmeniz için birlikte çalışırız. 

Öncelikle oturup konuşarak, birlikte verimli çalışıp çalışamayacağımızı değerlendiriyoruz. Eğer çalışmaya karar verirsek bir yol haritası çıkarıp başlıyoruz. Bazen birkaç görüşmeyle ulaştığımız sonuçlar yeterli olabiliyor, bazen de daha derinlemesine çalışmamız faydalı oluyor. 

İlk görüşmizin sonunda başkasıyla ya da farklı bir yöntemle çalışmanızın daha iyi olacağını düşünürsek sizi başka bir meslektaşıma yönlendirıyorum.