Hakkımda

Untitled-21973 yılında İstanbul’da doğdum. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’ni burslu olarak bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nü tamamladım. 2000 yılına kadar Unilever Türkiye, Benckiser Rusya ve Romanya’da pazarlama bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra psikolojiye dönmeye karar verdim. 

Londra’da ilk olarak aile terapisi, counselling ve ilişki terapisi üzerine eğitim aldıktan sonra, dünyaca ünlü Tavistock Centre’da Psikodinamik Evlilik ve Çift Terapisi yüksek lisans yaptım. Daha sonraki dönemde Tavistock Centre’da terapist olarak çalıştım ve eğitimime seks terapisi ve organizasyon psikolojisi üzerine master programlarında devam ettim.

2005 yılında Londra’nın iş merkezleri olan Canary Wharf ve Mayfair’de hizmet veren Reframe Counselling’i kurdum. Burada, ilişkiler, değişimle baş etme, performans, yaratıcılık, motivasyon, anne olduktan sonra profesyonel hayata dönme ve profesyonel hayatta karşılaşılan zorluklarla ilgili alanlarda yoğun çalıştım. Genelde danışanlarım finansçılar, bankacılar, üst düzey yöneticiler ve sanatçılardı.

On yıllık yurtdışı tecrübesinden sonra 2011 yılında Türkiye’ye geri döndüm. Levent’teki ofisimde uzmanlık alanlarımda Türkçe ve İngilizce terapi yapmaya devam ediyorum. Bunun yanı sıra kişiye ve şirkete özel grup eğitimleri de veriyor ve Türkiye’de pozitif erkek davranışları üzerine araştırma yapıyorum. 

Hedefim, kadın, erkek ve çiftlerin kendi özkaynaklarından yararlanarak hayatı daha etkin yaşamalarını sağlamak. Negatif yaşam olaylarının ve değişimin kişiler üzerinde yarattığı etkiyi, bireyi güçlendirerek birlikte aşmak. 

Benim için terapiden alınabilecek en iyi sonuç kişinin kendisiyle ilgili algısının pozitif yönde değişmesi, verimliliğinin ve hayattan aldığı zevkin artması. 

İki çocuğum var. Spor ve edebiyatla ilgileniyorum. Desteklediğim dernekler de gönüllü çalışıyorum.


Uzman üyesi olduğum kuruluşlar:
UKCP (United Kingdom Council for Psychotherapy) 
BACP (British Association for Counsellors and Psychotherapists) 
BASRT(British Association for Sexual and Relationship Therapy)
TCCR (Tavistock Centre for Couple Relationships)
FPCT (The Forum for Psychodynamic Couple Therapists)
BSCPC (British Society of Couple Psychotherapists and Counsellors)